تبلیغات
پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی مجموعه جلسات قرآنی بصائر

چه عمل و عبادتی را برای ماه رمضان توصیه میکنید ؟

از همه بصائریان محترم و دنبال کنندگان سایت مجموعه جلسات قرآنی بصائر ، میخواهم که توصیه عمل صالحی و عبادت را که همیشه در ماه رمضان انجام میدهند و یا از بزرگان سراغ دارند بگویند.

دوستانی هم که در این بحث شرکت میکنند نامشون به همراه عمل صالحی که گفته اند در همین قسمت به نمایش خواهیم گذاشت .

ارسال

http://up.mjbasaer.ir/up/mjbasaer/Post/1395/Ramadan/53.jpg


1. بنده به نوبه خودم : نماز شب را توصیه می کنم مخصوصا در سحرهای این ماه عزیز.
سحری خوردن بهانه خوبی است که ما در دل شب بلند می شویم و چقدر زیباست که از این فرصت استفاده کنیم و قبل از خوردن سحری نماز شب را داشته باشیم
حتی دو رکعت هم نماز شب بخوانیم و یا حداقل یک سجده در دل شب داشته باشیم واقعا غنیمت است. خدا می داند که چه اسراری در این نماز شب خوابیده است.

که عارف کامل مرحوم آقای قاضی رحمة الله علیه می فرمودند:
«اما نماز شب پس هیچ چاره و گریزی برای مؤمنین از آن نیست و تعجب از کسی است که می خواهد به کمال دست یابد، در حالی که برای نماز شب قیام نمی کند و ما نشنیدیم که احدی بتواند به آن مقامات دست یابد مگر به وسیله نماز شب»

مرحوم علامه طباطبایی می‌فرمودند:
«چون به نجف اشرف برای تحصیل مشرّف شدم، از نقطه نظر قرابت و خویشاوندی و رحمیّت گاهگاهی به محضر مرحوم قاضی شرفیاب می‌شدم؛ تا یك روز در مدرسه‌ای ایستاده بودم كه مرحوم قاضی از آنجا عبور می‌كردند، چون به من رسید دست خود را روی شانه‌ی من گذاردند و گفتند: « ای فرزند! دنیا می‌خواهی نماز شب بخوان؛ و آخرت می‌خواهی نماز شب بخوان»

و به تعبیر علامه حسن زاده آملی حفظه الله تعالی علیه

«در خلوت شب سیر سماوات خوش است/ در ظلمت شب بزم مناجات خوش است

اندر دل شب ز دل برآوردن آه /در بارگه قاضی حاجات خوش است
»

مخصوصا در آن قتون نماز وتر که العفو می گویی و با هر العفو گفتن یاد گناهی که انجام دادی می افتی ، واقعا اشک مجال نمی دهد و چه شیرینی خاصی دارد در دل شب با میزبان این ماه عزیز درد و دل کردن .

التماس دعای ویژه از همه عزیزانکدستان