تبلیغات
پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی مجموعه جلسات قرآنی بصائرخیمه عزای سیدالشهداء علیه السلام : ویژه نامه محرم 1438

همان گونه كه براى ادامه زندگى تكرار نفس كشیدن، ضرورى است، و اگر متوقّف شود موجب مرگ است ،
نام حسین علیه السّلام و ماجراى شهادت او همانند نفس كشیدن، براى حفظ حیات اسلام ناب، همواره باید تكرار شود، و اگر در این باره هزاران ویژه نامه بنویسیم باز اندك است.

حسین علیه السّلام و ماجراى كربلاى او دریایى است كه به اقیانوس ابدیّت پیوسته است، آن گونه كه هرگز خشكى به آن راه ندارد، باید امواج حیات، همواره از این دریا، باران رحمت بگیرد، و آن باران بر صفحه روح و جان انسانها ببارد، و در نتیجه مزرعه دلها با نشاط و خرّم شده و به ثمر نشینند. اگر این باران متوقّف شود مزرعه دل میخشكد، و همچون بیابانى خشك، بدون هر گونه تحوّل و رشد و نشاط خواهد شد.

البته باید حسین‏ شناسى در كنار اسلام‏شناسى و شرایط دیگر در دلها فراهم شود تا باران دریاى وجود حسین علیه السّلام در باغستان دل، لاله رویاند، و گر نه از شوره‏زار جز خار و خس، چیز دیگرى نمى‏روید.

امام حسین علیه السّلام به جهان آمده تا همیشه بماند و چرخهاى جریان طاغوت‏زدایى را همواره در همه جا به حركت درآورد.
او با نهضت خونینش آمده تا انوار اسلام ناب پیامبر صلى اللَّه علیه و آله و سلم و على علیه السّلام را در دلها روشن كند، و روشن نگه دارد. حادثه غمبار كربلاى او مخصوص سرزمین كربلا و ماه محرم سال 61 هجرى نیست، بلكه مربوط به همه قرن ها، سال ها، ماه ها، روز و شب‏ ها، ساعت ها، دقیقه‏ ها، بلكه لحظه‏ ها است. و در سراسر زمین از عصر آدم علیه السّلام تا آخر دنیا حكومت دارد ، چرا كه در بینش اسلام ناب، «كلّ ارض كربلا، و كلّ یوم عاشورا، هر زمینى كربلا و هر روزى عاشورا است».

از این رو امام سجّاد علیه السّلام و امامان دیگر علیهم السّلام همواره خاطره عاشورا- حتّى جزئیّات آن را- تجدید مى‏كردند، و ابراز احساسات در رابطه با مصائب جانسوز كربلا را، از عالیترین عبادات و ارزشها می‏دانستند.

جزئیات ویژه نامه :موضوعات ثابت :
کدستان