|| گزارش کامل جلسه بصائر 3 || [جلسه: دوم ] [1395/11/7]

بصائر
 توجه  : مباحث ترم: ( ولایت فقیه و فن سخنوری )  به صورت یک جلسه در میون تغییر خواهد کرد .

میزبان : آقای عموزاده ]

مبحث :گفتمان انقلاب اسلامی و فن سخنوری _ جناب آقای گلشنی]

[ تهیه و تنظیم : جلال صادقی ]

[ برای مشاهده گزارش و عکس ها به ادامۀ مطلب مراجعه کنید .(منتظریم ) ]عرض سلام و ادب خدمت شما دوست عزیز که در حال مطالعه این گزارش هستید.
دومین جلسه این دوره همون طور که قرار بود با مبحث فن سخنوری و با حضور استاد گلشنی پیگیری شد.
 با توجه به تغییر زمان شروع جلسه و اذان مغرب نماز جماعت و سلامی بر سید الشهدا با حضور آقای شهرابی و آقای گلشنی صورت گرفت .
استاد گلشنی ابتدا با طرح سوالاتی پیرامون بصیرت و بصیرت افزایی و طرح شبهه ای درباره قمربنی هاشم مبحث این جلسه را آغاز نمود.
و  مطالبی به بحث کشیده شد که در ادامه براتون عنوان میکنیم:
_خاصیت بصائر این است که بصیرت افزایی صورت بگیره.
بصیرت به هنگام و به موقع و سر بزنگاه عمل کردن است.
_جلسات قبلی اخلاق که با شما بودیم به اینجا رسیدیم که اون کسی جلوتر خواهد بود که مطالب اخلاقی که ما به زبون آوردیم رو عمل کنه.
_اسم بصائر و خاصیت بصائر در این است که حداقل در منطقه ای که حضور داریم اهل بصیرت باشم و بصیرت افزایی کنیم این ذات کاری بصائر است.
_در دوران اخلاق جلسه گفتیم کار باید برای رضایت خدا باشه ، و لفظ بصائر از اینجاست که عده ای بصیرت داشته باشند و بصیرت افزایی کنند.
_کی باید این امر صورت بگیره؟! همین حالا ، در دوران جنگ نرم  ... بریم و ببینیم عمار که بود؟! اصلا چرا آقا فرمود این عمار ؟!
_کار جلسات قرآنی در همینه که از این جلسات باید بزرگانی خارج بشوند  و خودشان برگزار کننده این مجالس و محافل باشند نه اینکه اگر ما و امثال نبودیم بگوییم پس ماهم بریم دنبال کارمان ، نه راه باید ادامه داشته باشه ...
_بزرگترین مشکل ما اینه که تا میبینیم سلیقه ها متفاوته ، سریع جریان رو دوست و دشمنی میکنیم !
_اگر میخواهیم در مسیر شهدا عمل کنیم باید ببینیم اگر شهدا بودند چه میکردند ؟!
_ذات بصائر بصیرت افزایی است ، چه کسی میتونه بصیرت افزایی کنه ؟! کسی که خودش اهل بصیرت باشه .
اهل بصیرت کسی است که اهل تهمت و دروغ و غیبت نباشه و از جمله آفت های ما همین دروغ است که در روز مره زیاد مرتکب آن میشویم مثل آنکه میگوییم دو دقیقه دیگه فلان جام !
_اهل بصرت آغوشش برای دیگری باز است ، اگر مشکلی را در نقطه ای میبیند سریع آن را دفع نمیکند ، بلکه میرود و سعی در حل آن میکند ، البته تا جایی که خطر آلوده شدن خودش نباشه .
_اهل بصیرت اهل فن هست ، میدونه کجا باید چه چیزی رو عنوان کنه و کجا نباید چیزی بگه ، به موقع جلو میره .
_یکی از ضعف های بزرگ اینه که طرف مقابل رو میکوبیم تا خودمون رو بالا ببریم ...
_اهل بصیرت اهل مرید پروری و نوچه پروری نیست ، استفاده کردن و فیض بردن خوبه ولی به نظر بنده مرید شدن نه ، ما همه فقط مرید یک نفریم ...
_اهل بصیرت اول علمش رو بالا میبره کم کم حلمش هم بالا میره ...
شما که دارید وقت میزارین باید الگو باشید دست کم نگیرید خودتون رو افسر جنگ نرم باید قوی باشه باید مقاوم باشه وقتی میایم و میگیم بصیرت یعنی چی ؟ همه باید برای جواب دست هاشون رو بالا ببرن ، وقتی میگیم بصیرت افزایی همه باید خط مقدم باشم .این ها مهمه ...
_اهل بصیرتی که از اخبار روز خبر نداره ، به درد نمیخوره و اهل بصیرت مطیع ، اشاره به داستانی از حضرت مالک که به پشت خیمه های دشمن رسیده بود و وقتی امیرالمومنین فرمود برگرد برگشت.
_یادآوری: ذات بصائر بصیرت افزایی است ، و کسی که خود اهل بصیرت باشد میتواند بصیرت افزایی کند و اهل بصیرت علم توام با عمل دارند.
پس ما باید بتوانیم صحبت کنیم تا امر بصیرت افزایی صورت بگیره ، پس فن سخنوری قراره به کمک ما بیاد تا حرف بزنیم.
پس نام بحث ما شد گفتمان انقلاب اسلامی و فن سخنوری که ان شالله تا جلسه آینده جزوه به دستتون خواهد رسید.
و در پایان  با خاطره ای از آقای گلشنی در مورد فایده فن سخنوری این بحث در این جلسه به پایان رسید.
استاد شهرابی هم سخنان پایانی رو عنوان کردند .(نکته: فردا جمعه سالن ساعت 9:45 برقرار خواهد بود ، و حداکثر تا فردا کسانی که مایل به شرکت در اردوی قم هستند ثبت نام خودشون رو پیش آقای صادقی انجام بدن.) و این جلسه با پذیرایی آقای عموزاده به پایان برسد (جاتون خالی )

والسلام علیکم و رحمه الله
یاعلیکدستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic