گزارش جلسه بصائر 3 - در تاریخ 1393/4/19

خُب با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما بصائریان عزیز و گرامی گزارش این هفته از جلسه ی بصائر 3 که دومین جلسه  در ماه مبارک رمضان به حساب می آید ، رو خدمت شما ارائه خواهم داد ، راستی طاعات و عبادات شما هم مورد قبول درگاه حق  قرار گرفته باشه و فضیلت بسیاری رو از این ماه عزیز برده باشید .

(
ادامه مطلب + گزارش این هفته+مباحث مطرح شده + تصاویر )

و اما در ادامه و ابتدای جلسه این هفته جناب آقای طالبی هم رسیدند تا  بحث اول این دوره یا بهتر است بگوییم اولین جلسه رذایل اخلاقی ، درس جناب آقای طالبی که بحث داغ غیبت بود آغاز شود.

و اما کنفرانس این هفته را در خدمت آقای اشتری بودیم تا توضیحات خود را در پیرامون موضوع غیبت بیان نمایند. که ایشان توضیحات مختصر و مفیدی را از خود ارائه نمود که البته حسین آقا خودش از توضیحاتش راضی نبود و میتوانست توضیحات بیشتری را هم ارائه نماید.

و اما توضیحات اصلی آقا طالبی هم آغاز شد و بچه ها هم قلم به دست شروع به یاد داشت نمودند تا تو امتحانا ی جلسه به زحمت نیفتند.

دراول جناب طالبی در رابطه با فن بیان بود که فن سخنوری خود را بالا ببریم و به فرموده پیامبر اکرم (ص) :از چیزی که میترسید خودتان را در آن شرایط قرار بدهید.

آقای طالبی: ابتدا زبان که به فرموده : امام علی (ع):زبان جِرمش کم اما جٌرمش زیاد است . سوره ی حجرات از جمله سوره هایی است که گناهان زیادی را نام برده است. که در آیه ای از آن به غیبت اشاره شده .

غیبت: یعنی متذکر شدن یا فهماندن عیب و نقص کسی در غیاب او به دیگران . حالا ببینیم که غیبت با بهتان چه فرقی دارد.

بهتان: بهتان یعنی کسی ایراد یا عیب و نقصی را ندارد ولی به او نسبت داده ایم.

حدیث از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص): یاد کردن برادرت به آن چیزی که از آن نا خرسند می شود.

حالا ببینیم اصلا غیبت با تهمت چه فرقی داره ...!!!

تهمت : تهمت آن است که بر پایه ی حدس و گمان عیب و نقصی را به او نسبت بدهیم .

اقسام غیبت : 1-) گفتاری . 2-) نوشتاری. 3-) کرداری. 4-)کنایی. 5-) اشاره ای .

و اما اصلا چند نوع غیبت داریم :؟!!  1-) بدنی . 2-) دینی. 3-) مالی. 4-) نقص نسبی. 5-) نقص روحی  - روانی - نفسانی

و غیبت هم از گناهان کبیره است گناهان کبیره به گناهانی که در قرآن به آن ها اشاره شده است میگویند. واز شرایط غیبت . 1: فرد مومن باشد . 2: نقص و عیب گفته شود . 3: عیب نزد عامه ناخوش آیند باشد. 4 : عیب پوشیده باشد. 5 : شنونده داشته باشد. و ان شاالله چند جلسه ی آینده هم پیرامون موضوع غیبت سخن میگوییم.

و اما در همین لحظات آقای شهرابی به همراه جناب آقای میناوند به مجلس 3 ایی ها آمدند تا ما با حضورشان و سخنان زیبایشان فیض کافی و ، وافی را ببریم.
آقای شهرابی: که ان شاالله بچه ها فعالیت کنند مسابقات قرآنی هم در پیش است و امیدواریم از جلسه ی 3 چندیدن رتبه داشته باشیم.
و در اختتامیه جلسه اسم بچه های 3ایی زیاد برده بشه  . و سخنان ایشان در رابطه با اردو حرم حضرت شاه عبدالعظیم حسنی که یاد بگیریم از ضریح این بزرگواران حاجت بگیریم و قبل از درخواست از این بزرگواران لحظه ای ادب کنیم و ببینیم این بزرگواران از ما چه می خواهند .

وسخنان جناب میناوند : از معصومین بسیار تکرار شده که وقت طلا است که مطلب بسیار مهمی است و از معصومین میفرمایند: اگر امت من رمضان را درک میکرد یا میدونست دعا میکرد تمام سال ماه رمضان باشد. و در حق یکدیگر و مربیاتون و پدر و مادراتون دعا کنید و با فرتادن یک صلوات محمدی مجلس عطراگین شد و نوای دلنشین ربنا که همه را به سمت سفره های پربرکت رمضان کشید

(درضمن باعرض معذرت فراوان برای دیر شدن گزارش)
ومن الله التوفیق. یاعلی

التماس دعا


تصویر هفته:

کدستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات