گزارش کامل جلسه بصائر 3 - ( آغاز دوره ی ششم )رمضان و نوجوانان

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان گلم .

اول از همه چیز باید یه معذرت خواهی خیلی بزرگ از همه ی بچه های جلسه ی سه بکنم ، بخاطر چندین جلسه ای که بدون گزارش عبور کرد . چون که با یه سری مشکلاتی که وجود داشت مواجه شدیم به علاوه کم کاری بنده هم بود به هر حال عفو بفرمایید ، ان شاالله که جبران شه ...خب ، به هر حال بریم سراغ گزارش اولین جلسه دوره ی ششم که در تاریخ : چهارشنبه مصادف با روز پیشواز ماه پر فیض رمضان و در منزل علی آقای محمودی تشکیل شد .

ابتدا آغاز جلسه با سخنان زیبای استاد شهرابی و آغاز تلاوت قرآن توسط بچه ها که الحمدلله  با پیشرفت خاصی  همراه بود.

سپس با اتمام تلاوت بچه ها و رسیدن آقای تنها سخنان گوهر بار استاد هم شروع شد.

ابتدا تبریک فرا رسیدن ماه میهمانی خدا و بندگی ، و اشاره به نکات ناب اخلاق :

در ماه مبارک فردی برنده است که روی ورودی های بدنش تسلط داشته باشد ، که اولین آن ورودی چشم است و دیده ها . دوم ورودی گوش و شنیده ها در ماه مبارک است . سومین آن هم بحث خوراک .

اشاره بعدی به استفاده از قرآن در این ماه ، و حدیثی از حضرت رسول اکرم (ص) : که اگر رفتید بالای سر مرده و سوره ی حمد را خواندید و مرده زنده شد ، تعجب نکنید.

و در ادامه توصیه ی حضرت ولی عصر (عج) ارواحنا فداه به آیت الله العظمی مرعشی نجفی (رضوان الله) : که در شب سوره های واقعه و ملک را بخوانند.

و داستان معراج پیامبر که خداوند به پیامبر فرمود فواید روزه داری را میدانی ؟ پیامبر فرمودند : خیر ، خداوند فرمود: کم تر خوردن ، کم تر حرف زدن و نتیجه کم حرف زدن رسیدن به حکمت است .  و هرچه حرف زدن کم تر باشد احتمال خطا کم تر است .

داشتن حکمت رسیدن به معرفت و نتیجه معرفت رسیدن به یقین است ، و خداوند به انسان قول داده است که وقتی یقین پیدا کردی در انسان هیچ ترسی دیگر وجود ندارد.

و در نتیجه رسیدن به مقام رضایت الهی ، و ان شاالله که رعایت کنیم و خودمان را هم برای شب های قدر آماده کنیم.

در ضمن در ماه مبارک نوافل شب را فراموش نکنیم و سعی کنیم تا بجا بیاریم. و در آخر نزدیک شدیم به اذان و اولین سفره با برکت و با صفای روزه داران و اتمام این جلسه .

در این شب ها مارو هم از  دعای خیرتون محروم نکنید.

ومن الله التوفیق

یاعلی.

کدستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic