|| گزارش کامل جلسه بصائر 3 || ( مورخ: 1394/5/21 )بصائر

یک سلام بزرگ خدمت همه دوستان گلم ...

این هم یک گزارش دیگه خدمت دوستان بزرگوارم ، جا داره که یک عذر خواهی هم از دوستانم بکنم برای گزارش جلسه قبل که قرار نگرفت اما هم در این گزارش اشاراتی به قبل میشه و هم عکس های جلسه قبل در آلبوم آخر سال قرار خواهد گرفت ان شاالله ، الان هم بریم ادامه مطلب برای گزارش این هفته بیایید . منتظرم ...ممنون که مراجعه کردید به ادامه مطلب ، خب دیگه معطلتون نکنم و بریم سراغ جلسه این هفته ...

همون طور که بالا اشاره کردم این جلسه برگشتی به جلسات قبل داشت و استاد شهرابی هم همونطور که استاد تنها در جلسه قبل که در محفل آقای انیسی برگزار شد فرموند ، اشاره کردند به آینده ی جلسه ، که با حضور دوستان بصائر 6 جلسه هدفمند تر برنامه های خودش رو جلو خواهد برد ان شاالله ..

که برای دوستان بصائر 6و5و4 برنامه های آموزشی اجباری خواهد بود ، اما برای جلسات بزرگتر هنوز تصمیمی در این رابطه گرفته نشده ، اما این فضا برای استفاده بچه ها از کلاس ها فراهمه و بچه های جلسه ی 3 خودشون استفاده کنن از این فضای فراهم ...

و اما پس از این سخنان برگشتی به دو جلسه ی قبل داشتیم که پیرامون مبحث بینش سیاسی بچه ها و مسائل اخیر هسته ای و دیپلماسی دولت و مذاکرات سال 82 توسط همین تیم هسته ای حاضر و ...بود.

و اینکه سعی کنیم در تنش ها و مسائل مختلف خودمون رو از امت حزب الله جدا نکنیم .

و اشاره دیگر : نامه امیر المومنین حضرت علی (ع) با مالک اشتر نخعی (هنگام فرمانداری مصر ) و دیگر اشاره : وارد شدن فابیوس به ایران و نقطه مقابل آن وارد شدن ابوطالبی نماینده ایران به سازمان ملل و در ادامه     ((مقداری بحث توسط بچه ها ...))

و دیگر اینکه بچه ها با موج ها و جریانات مختلف با چشم بسته حرکت نکنند و حتما با عقل سلیم خودشون تحلیلی بر مسائل داشته باشند.

و مجددا اشاراتی به سه جلسه قبل و مسئله فضای مجازی و حضور بچه ها در آن و اشاره ای از استاد شهرابی بر مفهوم روایتی از حضرت مولاالموحدین امام علی (ع) :

(( مرا چیست که می بینم مردم هنگامی که شب نزدشان غذائی حاضر می نمایند حتما چراغی می افروزند تا ببینند چه غذائی در شکم خود وارد می سازند ؟ ولی به غذای روحشان اهمیت نمی دهند و چراغ عقل را به وسیله علم معنوی و الهی روشن نمی سازند تا از عوارض بد و زیانبار جهالت و گناهکاری در اعتقادات و اعمال سالم بمانند.))
  منبع:  سفینة البحار جلد 2 صفحه 84


و باید در بعضی فضا ها که احساس گناه میشه فرار کرد و مواظب باشیم که از امام زمانمون دور نشیم.

ذکر شیخ رجبعلی خیاط هنگام دیدن ناگهانی نا محرم : « یا خَیْرَ حَبِیْبٍ وَ مَحْبُوبٍ صَلِّ‌عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِه »

و اشاراتی بر داستان ابن سیرین و حضرت یوسف و ...

و اما مطلب بعد پیرامون مبحث اردوی مشهد مقدس که یک بحث طلبیده شدن و منتظر بودن امامه برای رفتن ما و یک بحث همینجوری رفتنه یک ماه فرصت داریم این یک ماه رو کاری کنیم که امام رضا (ع) منتظر ما باشه ...

و همینجا جلسه به اتمام رسید، امیدواریم امام رضا (ع) منتظر  کاروان جلسه ما باشه ...

در در انتها هم دوستان گلم میتونند فایل رضایت نامه باغ موزه دفاع مقدس رو  که جزئیات این اردو هم داخلش نوشته شده رو دریافت و  مطالعه کنند.

و من الله التوفیق
یاعلی

                       


تصاویر:

    فایل رضایت نامه:
کدستان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic